Aptauja LiteraTūre diasporā: „Mēs. Latvija XX gs.”
Aicinām līdz 20.maijam atsaukties tos diasporas centrus ārvalstīs, kuri būtu ieinteresēti saņemt 13 grāmatu sēriju „Mēs. Latvija XX gs.” un 2019.-2020.gadā organizēt šo grāmatu pieejamību/apriti diasporas lasītājiem, kā arī reizē būtu gatavi un ieinteresēti organizēt un plānot publiskas tikšanās pasākumus ar Latvijas rakstniekiem – šīs romānu sērijas autoriem.

Šī ir informatīva aptauja, lai palīdzētu Kultūras ministrijai sagatavot konkursa nolikumu. Informēsim jūs par tālāko iniciatīvas gaitu un iespēju formāli pieteikties konkursā, kad tas tiks izsludināts.

KM informē, ka, ja interese būs liela, prioritāte tiks piešķirta lielākajiem un aktīvākajiem diasporas centriem pasaulē, kas varētu nodrošināt pēc iespējas lielāku darbu apriti un apjomīgākus pasākumus, jo paredzētais valsts atbalsta finansējums ir ierobežots

+++

Sakarā ar Diasporas likuma īstenošanas plāniem, Kultūras ministrija 2019.-2020.gadu periodā paredzējusi sniegt atbalstu „Mēs. Latvija XX gs.” grāmatu sērijas, ko veido 13 Latvijas autoru darbu sērijā vēsta par 20.gadsimta norisēm Latvijas vēsturē caur cilvēku un dzimtu likteņiem, pieejamības nodrošināšanai latviešu diasporas centros ārvalstīs, kā arī sērijas autoru vizīšu organizēšanā un lasījumu/diskusiju/tikšanās pasākumu organizēšanai ar diasporu.