Aptauja Bērnu kopšanas atvaļinājuma un vecāku pabalsta izmaiņas 2022.gadā
No 2022. gada 1. augusta Latvijai jāievieš Eiropas Savienības direktīva, kas paredz, ka vismaz 2 mēnešus no valsts apmaksāta bērna kopšanas atvaļinājuma (BKA) būs jāņem tēviem.
Gatavojoties diskusijai ar Labklājības ministriju par BKA regulējuma izmaiņām, vēlamies noskaidrot potenciālo BKA pabalsta saņēmēju informētību, iespējām un redzējumu par ieguvumiem vai zaudējumiem šādu izmaiņu gadījumā. Lūdzam piedalīties aptaujā (4 jautājumi, ~ 2 min.)
Šobrīd:
• Darba likuma 156.pants atļauj pēc Dzemdību atvaļinājuma (par ko pienākas Maternitātes pabalsts) beigām pieprasīt darba devējam BKA līdz pat 18 mēnešus ilgu, kas izmantojams laika posmā līdz bērna gadu vecumam.
• Līdz bērna 1,5 gada vecumam vienam no vecākiem pienākas Bērna kopšanas pabalsts (BKP) 171 EUR apmērā neatkarīgi no nodarbinātības un tā vai strādā vai ne. Reforma neskars BKP izmaksas kārtību.
• Līdz bērna 1,5 gadu vecumam pēc valsts apmaksāta Dzemdību atvaļinājuma viens no vecākiem, kurš dodas BKA, var pieprasīt Vecāku pabalstu (VP) līdz bērna 1 vai 1,5 gada vecumam, kura apmērs atkarīgs no personas vidējām apdrošināšanas iemaksām. Plānotās izmaiņas skars VP saņemšanas kārtību.


Šī aptauja ir slēgta un atbildes sniegt vairs nav iespējams!
Paldies par izrādīto interesi.


Paldies par atbildēm un iesaku - ar VisiDati.lv aptauju veikt ir viegli un ātri!